OCJENJIVANJE TROFEJA U LS ŠIBENSKO-KNINSKE ŽUPANIJE

6. lipnja 2021. LSSKZ Web objave

OCJENJIVANJE TROFEJA U LS ŠIBENSKO-KNINSKE ŽUPANIJE

Nakon niza godina pokrenuto je u organizaciji lovačkog saveza Šibenko-kninske županije ocjenjivanje trofeja divljači. Komisija u sastavu Davor Topić, Josip Gulin i Jadranko Šuljak sastale se u prostorijama lovačkog saveza 08. travnja kako bi ocijenila sve pristigle trofeje, kojih je bilo u zavidnom broju. Pristiglo je 26 kljova vepra za ocjenu od čega je jedno u zlatu, tri u srebru i tri u bronci. Trofej u zlatu je odstrijelio Josip Bernarda, član lovačkog društva „Kamenjarka“ Tisno, a u lovištu XV/110 Pirovac i ocijenjeno je sa 124,05 točaka. Na ocjenjivanju je pristiglo i sedam rogova srnjaka, od čega je jedan u srebru, kao i rogovi muflona, te jedna lubanja jazavca koja je ocijenjena u bronci. Čitava atmosfera je protekla u jako lijepim tonovima i druženjima, a na isto druženje su bili pozvani i kandidati za polaganje ispita za ocjenjivača trofeja. Iz lovačkog saveza poručuju da će se ovaj događaj nastojati ubuduće organizirati svake godine, te da se svi članovi saveza motiviraju da prijave svoje ulove na ocjenjivanje.