Održano natjecanje u gađanju glinenih golubova

17. kolovoza 2016. vpalinic NatjecanjaWeb objave

Dana 13.08.2016. godine u Unešiću je održano natjecanje u u gađanju glinenih golubova u kategoriji discipline trap. Na natjecanju je sudjelovalo po šest natjecatelja iz 8 lovačkih udruga.

Uvodnu riječ o samom natjecanju, natjecateljima je uputio je Božo Pulić, voditelj lovnog streljaštva Lovačkog saveza Šibensko kninske županije, dok je prvi hitac ispalio Robert Višić, dugogodišnji lovac i član L. D. „Prepelica“ Unešić.

Natjecatelji su pucali 2 puta po 15 hitaca koji su se bodovali u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.

Natjecanju su pristupile lovačke udruge: „Prepelica“ Unešić, Skradin, Šibenik, „Jarebica“ Rogoznica, „Krka“ Lozovac, „Promina Oklaj“, „Kamenjarka“ Tisno i „Kamenjarka“ Drniš.

U ekipnom djelu natjecanja, pobjednička ekipa je Lovačko društvo „Kamenjarka“ Drniš (Ivan Mihaljević, Eduard Grcić, Ante Ponoš, Ante Vlaić, Ivan Vukorepa i Mate Pamuković) s osvojenih 115 bodova.

Za drugo mjesto su se nadmetali L. D. „Prepelica“ Unešić (Robert Višić, Tomislav Ćoran, Ivan Sučić, Daniel Ćoran, Vice Rajčić i Mario Maretić) koji su svladali ekipu L. D. „Krka“ Lozovac (Joško Krnić, Alen Krnić, Mate Šeneta, Danijel Skočić, Ante Vitalia i Danijel Krnić), nakon što su obje ekipe nakon 2 serije hitaca imali po 102 boda.

U pojedinačnom djelu natjecanja nastupalo je 5 natjecatelja koji su u prve dvije serije ostvarili najveći broj pogođenih hitaca. Prvo mjesto pripalo je članu L. D. „Prepelica“ Unešić Ivanu Sučiću, s osvojenih 45 bodova.

Za drugo mjesto se također odlučivalo dodatnim nadmetanjem nakon što su 3 natjecatelja ostvarili jednak broj bodova, u ovom slučaju radilo se o 44 ostvarena boda. Nakon dodatnog nadmetanja drugo mjesto osvojio je Ante Mihaljević (L. D. Skradin), treće mjesto pripalo je Marku Klisoviću (L. D. „Kamenjarka“ Tisno), dok je četvrto mjesto osvojio Josip Deković (L. D. „Jarebica“ Rogoznica). Peto mjesto osvojio je Ante Ponoš (L. D. „Kamenjarka Drniš“).

Prigodne pehare i medalje nagrađenim natjecateljima uručili predsjednik Lovačkog saveza Šibensko kninske županije Nediljko Dujić, te Božo Pulić, voditelj lovnog streljaštva Lovačkog saveza Šibensko kninske županije.

Rezultate natjecanja možete vidjeti OVDJE.

Fotogaleriju s natjecanja možete vidjeti OVDJE.