POLAGANJE ISPITA ZA OCJENJIVAČE TROFEJA I LOVCE

28. lipnja 2021. LSSKZ Web objave

U organizaciji lovačkog saveza Šibensko-kninske županije 25. lipnja 2021. godine u prostorijama saveza održano je polaganje ispita za – ocjenjivače trofeja. Kandidati su prethodno pristupili predavanjima, a i sam praktični dio su ostvarili prilikom godišnjeg ocjenjivanja trofeja svih članica županijskog lovačkog saveza. Predavač i ispitivač je bio Dr. Davor Topić, a ispitu je pristupilo šest kandidata i svi su pokazali iznimno znanje i interes.

Također je u organizaciji saveza u subotu 19. lipnja 2021. godine organizirano polaganje kandidata za lovce. Nažalost iz godine u godinu sve je manje kandidata, odnosno kandidata koji izbjegavaju ovakav način polaganja za lovca, jer isti moraju odslušati predavanja i potom izići na ispit, te pri tom neki strepe da li će ispit položiti, a postoje i druge mogućnosti da dobiju diplomu za lovca. U savezu su mišljenja da je ovo najispravniji put kako bi se mlade lovce uvelo u sve ono što ih čeka u lovištu. Činjenica da se na početku kao kandidati za lovce prijavilo trinaest mladih kandidata, a da je sve svoje obveze ispunilo i pristupilo polaganju ispita samo njih šest, govori sama za sebe. Nije problem u financijama, nego jednostavno se može do diplome i na „lakši“ način. U povjerenstvu za polaganje su bile isti oni koji su održali i predavanja, a u sastavu: Daria Kekelić, Nediljko Dujić, Željko Bralić, Ante Slamić, Ivan Malenica i Dr. Davor Topić.